Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Sposoby na to, w jaki sposób zadbać i cerę w zimie

W czasie zimowym trzeba nadzwyczaj dbać o cerę twarzy. Jest ona narażona na niskie temperatury na zewnątrz oraz ciepłe, suche powietrze w środku budynków, które bardzo niedobrze działają na jej formę oraz zdrowie. Dlatego, chcąc mieć zdrowy i korzystny wygląd cery, musimy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Najistotniejsze jest używanie wysokiej jakości kremów do skóry twarzy.

twarz kobiety
Author: Boudewijn Berends
Source: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że bez względu na sezon w roku, podstawą pielęgnacji jest krem nawilżający (to bardzo ważne). Nie stosujmy mimo wszystko kremu nawilżającego bezpośrednio przed wyjściem z domu, bo to może podziałać szkodliwie na naszą cerę. Przed samym wyjściem polecane jest natomiast wysmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub ewentualnie tłustym. To da lekką warstwę chroniącą na twarzy, przez co cera jest bardziej odporna na szkodliwe temperatury i zimno. Co interesujące, już sam makijaż, a konkretnie fluid oraz puder stanowią pewnego rodzaju powłokę zabezpieczającą twarz przed zanieczyszczeniami i niską temperaturą.Jak widać więc, środki te służą nie wyłącznie do upiększenia czy wyeksponowania urody, lecz mają różne dobre zastosowania. Nigdy nie zapominajmy też o pomadce ochronnej na usta. Wargi są w zimie wyjątkowo narażone na zranienia i wysychanie, stałe nawilżanie oraz ochrona są więc w ich przypadku nieodzowne! W sezonie zimowym stale powinno się naturalnie używać różnego typu kosmetyki do cery, takie jak serum, maski czy peelingi. Jeśli chodzi o pielęgnację cery problemowej, to tutaj również nie trzeba radykalnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Jeśli więc na przykład mamy trądzik bądź rozszerzone pory (rozszerzanie porów) i Dr Edyta Engländer przepisał nam medyczny krem, maść lub innego typu środek, to oczywiście używajmy go nadal, pamiętając jednakże o dodatkowej ochronie oraz pielęgnacji, o jakiej wspomniano wyżej.Przedstawiając rady dotyczące dbania o skórę twarzy, warto wspomnieć również o włosach, bo te także są bardzo narażone na zniszczenia w okresie zimowym. Niskie temperatury na zewnątrz a także ciepłe powietrze w środku mieszkania czy domu sprawiają, że włosy stają się bardzo przesuszone, łamiące i elektryzują się. W tym przypadku też warto zainwestować w odpowiednie nawilżenie w rodzaju szamponów, odżywki, maseczek czy serum do włosów. Zawsze nośmy także czapkę lub innego rodzaju okrycie głowy – to nie tylko ochroni włosy, ale, co istotniejsze, ochroni naszą głowę i zapobiegnie przeziębieniom, a zdrowie jest przecież najistotniejsze.