Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czym cechuje się znana od tysięcy lat aromaterapia, jakie są jej najpopularniejsze rodzaje.

Już przed wiekami ludzie wiedzieli bardzo dobrze, w jaki sposób wykorzystywać można olejki eteryczne w celach zdrowotnych. Różnego rodzaju mieszanki zapachowe, opierające się przede wszystkim na ziołach pochodzenia naturalnego, stosowano bardzo podczas leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Aktualnie aromaterapia, bo tak nazywa się dziedzina która się zajmuje leczeniem za pomocą zapachu, zyskała jeszcze sporo naukowych podstaw. Dokładnie zbadano wpływ poszczególnych składników zapachowych mieszanek, co jedynie potwierdziło ich bardzo pożyteczne właściwości.
świeca
Author: Lehigh Valley, PA
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim olejki naturalne mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i odkażające. Regularne ich używanie pobudza organizm do lepszego funkcjonowania, wzmacnia odporność i poprawia krążenie. Dodatkowo dobrze skomponowane zestawy olejków mogą łagodzić najróżniejsze dolegliwości zdrowotne i dają ulgę przy nieprzyjemnych objawach. Wykorzystywanie zapachowej kuracji może również usuwać zmęczenie organizmu, bardzo dobrze relaksować po trudnym dniu, a nawet polepszać humor.

Zainteresował Cię ten temat? To rewelacyjnie! Nowe tak samo zajmujące artykuły znajdziesz pod podanym odnośnikiem - tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (http://www.lontex.pl/laboratorium).

Zobacz na stronie .
Aromaterapia stosowana być może na różne sposoby. W leczniczym zastosowaniu bardzo dobrze sprawdza się inhalacja, polegająca na tym, że do niewielkiego naczynia z ciepłą wodą wlewa się parę kropli oleju, a następnie wdycha przez określony czas opary, które się unoszą. Inną odmianą inhalacji jest nasączenie swojej chusteczki kroplą olejku i jej regularne wąchanie (czytaj dalej o linii Aromaterapia firmy Secret Soap). Niezwykle skuteczne również są różne rodzaje kompresów. Kieliszek wody z dodatkiem kilku kropli olejku należy wylać na ręcznik lub gazę i przyłożyć na chore miejsce, daje to faktycznie szybkie i widoczne rezultaty. Z kolei kominki aromatyczne będą raczej służyć do przyjemności, choć oczywiście można przy ich pomocy przeprowadzać także lecznicze kuracje.


W sklepach różnych rodzajów kominków jest naprawdę dużo, a funkcjonują one na zasadzie odparowywania ogrzewanej od spodu wody z olejkiem. Bardzo popularne są również różne świece zapachowe (zapoznaj się z naszą ofertą świec zapachowych), mają one kształt zwykłych świeczek, ale są jeszcze nasączone olejkami, które w czasie spalania dają bardzo przyjemny zapach.