Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Metody na usunięcie niechcianego owłosienia z ciała

Aktualnie mamy do czynienia z niezwykle dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z niezmiernie istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Obecnie panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasami również z okolic bikini oraz przedramion. Niedopuszczalny jest również tak zwany wąsik, który często jest zmorą setek kobiet. Reakcją na takie a nie inne zapotrzebowanie jest powstanie licznych sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa
Author: Elite
Source: Elite
Najpowszechniejsze są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że uprzednio pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i kupimy dobrą maszynkę oraz krem. Wadą tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy zmuszone powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy także wykonać depilację za pomocą depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ucina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia (radiofrekwencja frakcyjna) powinnyśmy się najpierw z nim oswoić oraz zaakceptować pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym następnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniejszy. Innym, równie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, podobnie jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co sprawia iż są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaki fragment ciała chcemy wydepilować. Zazwyczaj są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez profesjonalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, warto rozważyć depilację laserową. Wykonuje się ją w specjalistycznych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera - , doprowadzającej do obumarcia włosków. Wadą tej metody jest zapewne jej cena, gdyż jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.bikini
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Efekt jest jednak bardzo długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest wykonać odpowiednie rozeznanie przynajmniej w sieci, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli na przykład mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’otrzymamy szereg wyników oraz zobacz koniecznie stronę Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, z których usuwamy owłosienie. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.