Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Kołobrzeg – dlaczego należy odwiedzić i jak trafić na uzdrowisko dostosowane do swoich potrzeb?

Jeden z najbardziej znanych rodzimych kurortów każdego roku przyciąga setki tysięcy gości, również z zagranicy. Jak z atrakcyjnej oferty wybrać najlepsze uzdrowisko?

morze
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Urokliwy Kołobrzeg może chwalić się długoletnimi tradycjami, jeśli chodzi o działalność uzdrowiskową.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to koniecznie zobacz także ten link - ta witryna także będzie dla Ciebie godna uwagi.

Unikalny klimat miasta został doceniony jeszcze w XIX stuleciu, kiedy to rozpoczął funkcjonowanie pierwszy zakład kąpieli solankowych. Ten przyjemny zabieg wspomaga leczenie dolegliwości naskórka, infekcje dróg oddechowych oraz ma działanie uspokajające. Solanki wciąż cieszą się ogromną popularnością pacjentów w mieście. Oprócz solanki, typowe dla regionalnych uzdrowisk są zabiegi z użyciem borowiny. Ten typ torfu używany jest przykładowo do okładów i kąpieli.Miasto Kołobrzeg status uzdrowiska oficjalnie zdobyło dopiero w 1967 roku a od tego czasu umocnił swoją pozycję jako jedno z najbardziej znanych miejsc tego typu. W jego granicach funkcjonuje blisko 30 uzdrowisk, które łącznie przyjmują ponad 6000 kuracjuszy. Wśród odwiedzających są nie tylko Polacy – prawie 40 proc. stanowią goście z innych krajów. Kołobrzeg kusi nie tylko malowniczymi widokami, ale też atrakcyjną ofertą uzdrowisk. W miejscowości leczy się choroby układu oddechowego, krążenia, stawów i problemy przemiany materii. Stosunkowo niewielki Kołobrzeg swoją gospodarkę oparł zasadniczo na usługach leczniczych i turystycznych. Co roku odwiedza go przeszło trzy miliony gości!

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług leczniczych, drobiazgową ofertę mogą sprawdzić w Internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „uzdrowisko Kołobrzeg”, zostaną przekierowane na strony poszczególnych lecznic. Na każdej z nich zamieszczone zostały wiadomości o świadczonych kąpielach i usługach, warunkach socjalnych i cenach. Zainteresowani trafią także na fora internetowe, których użytkownicy polecają poszczególne uzdrowiska. O popularności miasta najlepiej mówi fakt, że wyszukiwarka na frazę „uzdrowisko Kołobrzeg” odpowiada ponad 400 tys. rezultatami!