Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jak znaleźć szampon do włosów, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem? Na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Półki w sklepach uginają się od szamponów do włosów, lecz znalezienie idealnego specyfiku, jaki byłby idealny pod wieloma względami, może sprawiać trudności. Najczęściej więc, dla świętego spokoju, decydujemy się na zakup kosztownych preparatów wierząc, iż okażą się bardziej skuteczne. Specjaliści natomiast są zdania, że jakość nie zawsze jest związana z ceną, zaś składniki szamponów są najczęściej dosyć podobne, i to do różnych typów włosów, jak na przykład szampon do włosów kręconych.

rzęsy
Author: PR-ZONE
Source: PR-ZONE
Bardzo ważnym składnikiem szamponu są substancje powierzchniowo czynne, to znaczy takiego rodzaju jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To składniki, które posiadają działanie oczyszczające, wyprodukować je można na przykład z oleju kokosowego, palmowego czy sojowego. Takie środki są bardzo pomocne jeśli chodzi o usuwanie pyłu, resztek produktów do stylizacji włosów. Wyjątkowa struktura substancji czyszczących pozwala na spłukanie zanieczyszczeń, jakie znajdują się we włosach. (Polecamy )

Nabywając środki do mycia włosów, musimy zwracać uwagę na przeznaczenie szamponów. Jak posiadamy wysuszone włosy, to nie możemy kupować szamponu do włosów szybko ulegających przetłuszczaniu się. I odwrotnie. Do włosów suchych najodpowiedniejsze okażą się preparaty bogate w składniki nawilżające, jak szampony loreal (Polecamy ). Włosy, jakie łatwo przetłuszczają się bardziej skorzystają na szamponie z substancjami ściągającymi, takiego rodzaju jak olej cytrusowy, rozmaryn albo szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.Dobrym wyborem są też przezroczyste szampony, posiadają one mniej substancji nawilżających. Dla włosów cieńszych i delikatnych najlepsze okażą się szampony zwiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, zaś zawarte w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów. To powoduje, że wyglądają na grubsze (Polecamy też ). Właściwie kupienie odpowiedniego szamponu nie jest zbyt trudne, jeżeli zdajemy sobie sprawę z tego, czego szukamy. Jeżeli zastosujemy się do kilku prostych zasad w czasie dokonywania wyboru, to podniesiemy szanse, iż po umyciu włosów takim kupionym specyfikiem będą one nie jedynie czyste, ale i gładsze i bardziej lśniące. Pewnie każdej kobiecie zależy na takim właśnie pięknym efekcie.