Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Specyfik nawilżający oraz kosmetyki koreańskie

O skórę ma obowiązek troszczyć się każdy, niezależnie od płci, bądź wieku. Nawilżanie buzi to podstawa właściwego wyglądu cery. Wraz z wiekiem spada poziom nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej sucha. Każde rodzaje cery wymagają nawilżania. Zasadniczy problem skóry to wysuszenie. Otoczenie zewnętrzne sprzyja przesuszaniu się naskórka. Dużo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje utratę wilgotności i elastyczności skóry.

kosmetyki
Author: Sharon Wesilds
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedni krem nawilżający do twarzy (kremiki nawilżające) zatrzymuje wilgoć w głębokich powłokach skóry, uzupełnia braki wody. Krem nawilżający winien stanowić jeden z głównych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to istota codziennej pielęgnacji. Prawidłowo nawilżona, zdrowa cera odwdzięczy się ładnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wszechstronnego kremu nawilżającego. Gatunek kremu należy zawsze dostosować do aktualnych wymogów cery. Silnie wysuszona skóra potrzebuje kremów na podłożu lipoidów. Skóra tłusta, wbrew pozorom, również wymaga zwilżania.

Do cery tłustej najlepiej użytkować szczególne kremy nawilżające, jakie równocześnie matują skórę i regulują wytwarzanie sebum. Krem nawilżający nie nawilża bezpośrednio cery, za to dostarcza jej składników, które korygują jej aktywność, pomagają w odnawianiu uszkodzeń, tworzeniu zdrowych komórek, wyrobu kolagenu i elastyny, oraz poprawianiu odzewów obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do lepszego nawilżenia. Należy pamiętać, że woda nie nawilża, a wysusza cerę. Toteż po każdym myciu twarzy powinno się nałożyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające potrafią mieć cudownie lekkie konsystencje.Takie kremy są doskonałe na lato, albo do cery złożonej. Krem intensywnie nawilżający jest nierzadko bogatszy w składniki, chociaż niekoniecznie tłustszy. Poleca się jego stosowanie zimą, oraz osobnikom o suchej skórze. Sektor kosmetyków w Azji wygląda nieco inaczej niż ten w Europie. Wytwórcy z różnych części świata wyrabiają kosmetyki określone do wyznaczonego rodzaju skóry. Kosmetyki z Korei (tutaj możemy je dostać) wytwarzane są z myślą o rzeczowych rezultatach, które potrzebuje się zdobyć.